12 maja 2019 r przedstawiliśmy Wam naszą kolejną statystyczną analizę rynku (więcej informacji na naszym blogu). Polegała ona na weryfikacji i określeniu zachowania kursu WIG20 po ponad 5% wyprzedaży w skali tygodnia. Udało nam się ustalić, że kluczowy jest kolejny tydzień i może on w znacznym stopniu przyczynić się do określenia kierunku gry. Jeżeli tydzień następny po tym, w którym wystąpił spadek sięgający ponad 5%, zamknął się na plusie to w 90% po 2 tygodniach indeks był wyżej od tygodnia „0”, a po 3 tygodniach aż w 100%. Postanowiliśmy więc sprawdzić i być może zagrać na rynku wykorzystując wnioski z przeprowadzonej analizy. Decydujący miał być kolejny tydzień. Po 5 dniach sesji okazało się, że nie jest jednak tak różowo ;D WIG20 zamknął się na minimalnym minusie, ale świeca wskazywała na dużą aktywność popytu. Przeprowadziliśmy dodatkowo analizę ceny i o to jakie wnioski przedstawiliśmy:
„Wykres potwierdza wysokie prawdopodobieństwo zakończenia spadków. Jeżeli mogłoby dojść tylko do krótkoterminowego odbicia to na podstawie przeprowadzonego badania oraz analizy ceny, zakładamy wzrost do min. luki spadkowej czyli o około 5% w okresie do 5 tygodni. „
24 maja 2019 r otworzyliśmy pozycję, która umożliwia zarabianie na spadkach indeksu WIG20.
Mieliśmy mocne podłoże do zajęcia pozycji długiej, a zagraliśmy przeciwnie. Zagranie na spadki argumentowaliśmy nie do końca czystym sygnałem płynącym z tygodnia 2 po ponad 5% wyprzedaży oraz tym, iż popyt który pojawił się w trakcie jednej z sesji został bardzo mocno zgaszony dnia kolejnego.
Wnioski.
1.Trzymaj się strategii. Jeżeli założenie gry jest na podłożu długoterminowym (tygodniowym) to nie ma co wyprzedzać rynku i próbować go przechytrzyć zagraniami na innej skali. W naszym przypadku dziennej. 2. Analiza statystyczna jest mocnym wsparciem decyzji inwestycyjnych. Mamy mocny dowód na to, że badanie pewnych zachowań rynku w ujęciu statystycznym może dawać pozytywne efekty. 3. WIĘCEJ ANALIZ STATYSTYCZNYCH 😀
Co dalej z naszą pozycją FW20?
Na wykresie dziennym cena dotarła do bardzo ciekawego miejsca. Strefa oporu zbudowana z poziomów zniesień Fibonacciego oraz luki spadkowej powinna przynajmniej w krótkim terminie zatrzymać wzrost kursu. Potwierdza to również zachowanie wolumenu. Szczyty, które ukształtowały się w trakcie aktualnego impulsu spadkowego powstały przy malejącym wolumenie. Nie ma więc już tylu chętnych do kupowania albo też wśród inwestorów pojawiły się obawy i oczekują korekty. Malejący wolumen wyraźnie widoczny jest na wykresie w skali tygodniowej gdzie ostatni słupek wolumenu jest najniższy spośród ostatnich 5 tygodni. Mamy więc oznaki słabnącego popytu podczas korekty w trendzie spadkowym (średnioterminowym). Najbliższe sesje powinny w naszej ocenie doprowadzić do zniżki kursu lub w najlepszym wypadku lekkiego podbicia i testu luki spadkowej. Potwierdzeniem powrotu do spadków będzie przełamanie pierwszego z poziomów wsparcia na wysokości około 2220~2245 pkt.
Thông tin và ấn phẩm không có nghĩa là và không cấu thành, tài chính, đầu tư, kinh doanh, hoặc các loại lời khuyên hoặc khuyến nghị khác được cung cấp hoặc xác nhận bởi TradingView. Đọc thêm trong Điều khoản sử dụng.