Spółka wchodzi w skład Grupy Azoty, co jest widoczne na wykresach, które w dużej mierze się pokrywają. Podobnie jest zresztą z wynikami. Pogorszenie wyników obserwowaliśmy w 2017 roku oraz w pierwszym kwartale. Warto dodać do tego plany Grupy Azoty dotyczące stałego wzrostu inwestycji do 2020 roku, które mogą potrzebować finansowania z zewnątrz. Wydaje się, że są to główne powody spadków. Do tego warto wspomnieć, że w latach 2009-2016 Puławy stabilnie rosły i to aż o 900%. Spadki nie powinny więc dziwić. Co ciekawe, można zauważyć odwrotną korelację z WIG, gdyż spółka traciła w 2016 i 2017 roku, podczas gdy WIG wyraźnie zyskiwał. Obecna przecena sięga 60% czyli całkiem sporo. Większe odbicie pojawiło się po zejściu poniżej 100 zł. Zakończyło się ono w połowie czerwca i od tego czasu cena znowu spada, jednak przy bardzo słabych obrotach. Daje to nadzieję na powrót do wcześniejszego impulsu. Wydaje się, że właśnie z okolicą 100 zł i ostatnim impulsem wzrostowym można wiązać pewne nadzieje. Dopóki kurs wyraźnie nie zejdzie poniżej dołka z końca maja, popyt ma szansę na kontynuację tamtej zwyżki. Spadki z lat 2009-2009 wyniosły około 70%. Obecnie więc oscyluje w granicach podobnych wartości. Potencjalnie więc, są pewne przesłanki do wzrostów, choćby do większej korekty po sporych i długotrwałych spadkach.
Sprawdź największy polski portal traderski - comparic.pl i dołącz do najbliższej edycji konferencji InvestCuffs! expo.investcuffs.pl. Do zobaczenia w Krakowie!
Ngoài ra, trên:
Thông báo miễn trừ trách nhiệm
Thông tin và ấn phẩm không có nghĩa là và không cấu thành, tài chính, đầu tư, kinh doanh, hoặc các loại lời khuyên hoặc khuyến nghị khác được cung cấp hoặc xác nhận bởi TradingView. Đọc thêm trong Điều khoản sử dụng.